Степан Назаренко

Фотопортрет — національний фотоконкурс, що проходить в режимі бієнале. Започаткований в 2007-му році напередодні 75-річчя від дня народження Степана Назаренка (12.05.1932–24.03.2006) — українського фотохудожника, відомого своїми портретами, що суттєво вплинув на українське фотомистецтво та закарбувався в пам’яті Івано-Франківців, які пройшли через його об’єктив.
Заслуги Степана Назаренка перед українською фотографією відзначені обласною премією ім. Василя Стефаника (1998 р.), почесною відзнакою «За подвижництво в культурі Прикарпаття» (2002 р.), стипендіями Міністерства культури, низкою урядових нагород.
Засновники конкурсу — Івано-Франківська обласна організація Національної спілки фотохудожників України на Тисменицький фотоклуб «Колумб».

Відомі портрети

авторства Степана Назаренка

Махмуд Алісултановіч Есамбаєв

Олександр Миколайович Коровай

Левко Григорович Лук’яненко

Олесь Терентійович Гончар

Андрій Корнійович Сова

Історія конкурсу

 • Фотопортрет 2007

  У 2007 році було вперше проведено національний конкурс ім. Степана Назаренка ФОТОПОРТРЕТ 2007. Експозицію було присвячено 75-річчю від дня народження Степана Назаренка. На конкурс надійшло 1052 роботи 279 авторів з 24 областей України, 8 робіт з Росії. Для експозиції відібрано 101 роботу 69 авторів з 20 областей. Перше місце — Серж Рубле (Чернівці) за роботу «Настя»; друге місце — Василь Бурляєв (Севастополь) за роботу «Ірина»; третє місце — Юрій Вербовський (Львів) за роботу «Іринка та Олеся».
  Журі: Олександр Жилін (Digital Photographer), Мирослав Кушніренко (НСФХУ, нфк «Колумб»), Таня Павлик (НСХУ, НСФХУ, нфк «Колумб»), Ярема Проців (EFIAP, ED.ISF, НСФХУ, нфк «Колумб»), Мирослав Яремак (художник).

 • Фотопортрет 2009

  У 2009 році конкурс ім. Степана Назаренка ФОТОПОРТРЕТ було проведено вдруге. Експозицію було присвячену 20-річчю від дня заснування Національної спілки фотохудожників України. Перше місце — Вадим Козловський (Вінниця) за роботу «Конєв», друге місце — Софія Райхман (Сімферополь) за роботу «Сестри», третє місце — Серж Рубле (Чернівці) за роботу «Погляд».

  Журі: Ігор Гайдай (Гайдай студія), Сергій Гевелюк (НСФХУ, група «ІКС+»), Павло Дроб’як (НСФХУ, AFIAP, нфк «Колумб»).

 • Фотопортрет 2011

  Третій бієнале Фотопортрет було проведено в 2011-му році. Перше місце посів В’ячеслав Баранов (Севастополь) за роботу «Пророк». Друге місце — Костянтин Борищев (Кобеляки Полтавської області) за роботу «Забута мелодія». Третє місце — Анатолій Глеб (Івано-Франківськ) за роботу «Онучка».

  Журі: Вадим Козловський (НСФХУ, нфк «Обрій), Володимир Лелюк (НСФХУ), Дмитро Петрина (НСФХУ, нфк «Колумб»).

 • Фотопортрет 2013

  В 2013-му році володарями головних призів стали двоє авторів: львів’янин Олег Огородник за роботу «Двоє» та Ірина Ісаєва з Маріуполя за роботу «Дружина рибака». Друге місце посів Володимир Дубас за роботу «Світлана», третє місце — Денис Овчар за роботу «Врятувати рядового Іздрика».

  Журі Четвертого бієнале: Юрій Бакай (Івано-Франківськ), Олександр Ляпін (Київ) та Олександр Швець (Львів).

 • Фотопортрет 2015

  Перше місце П’ятого бієнале: Олександр Малий (Рівне) за три роботи «Без назви». Друге місце — Євген Боярчук (Луцьк) за роботу «Водій автобуса». Третє місце — Антон Сорочак (Івано-Франківськ) за роботу «Наталі».

  Журі: Гліб Вишеславський (канд. мистецтвознавства, НСХУ, ІПСМ), Ігор Гайдай («Гайдай студія»), Ростислав Кондрат (AFIAP, AISD, hon. FNPAS, НСФХУ, нфк «Колумб»), Андрій Назаренко, Тарас Перун (НСФХУ, нфк «Позитив).

 • Фотопортрет 2017

  Перше місце посів Олексій Бєлоус (Скадовськ) за роботу «За вікном». Друге місце — Сергій Єфіменко (Запоріжжя) за роботу «Комета». Третє місце — Олег Огородник (Львів) за роботи «Хельга» та «Олександра».

  Журі: Гліб Вишеславський (канд. мистецтвознавства, НСХУ, ІПСМ), Ігор Гайдай («Гайдай студія»), Сергій Горічок (НСФХУ), Тарас Перун (НСФХУ, нфк «Позитив), Іван Чернічкін («PoleZory»).

З початку проведення конкурсу

 • 1227

  Авторів

  Взяли участь у конкурсі
 • 5327

  Робіт

  Отримав оргкомітет
 • 386

  Авторів

  Взяли участь у виставці
 • 574

  Фотопортрети

  Оргкомітет відібрав до виставки